- Подарете. Пуснете снимки на играчките в групи с майки, с описание на състоянието и възрастта, за която са подходящи.
- Дарете. Обмислете даряването на играчките, които са в добро състояние на организации, които събират играчки, както и на детските отделения на болници.
Не пропускайте да се информирате предварително дали и какви точно играчки приемат. Не забравяйте да ги изперете/измиете/дезинфекцирате. - Разменете. Организирайте размяна на играчки с приятелски семейства или роднини с деца. Напарвете си специални събирания (винаги има нужда от такива :), на които да донесете подбрани играчки, от които децата да избират.
По този начин ще спестите средства, ще осигурите нови забавления на децата и ще ги научите на споделяне и ефективност. - Продайте. Ако имате чисто нови, повтарящи се играчки или пък такива, които са в добро състояние и търсени от родителите, опитайте да ги продадете онлайн.
Допълнителните средства никога не са излишни. - Въведете ротация на играчките. Това означава в стаята на детето да има само определен брой играчки, а не всички налични. Когато усетите, че губи интерес към определени, ги заменете с тези, които предварително сте складирали на друго място.
По този начин позволявате на детето да се фокусира и задълбочава в игрите си. - Рециклирайте. Използвайте играчките или части от тях за творчески проекти. Създайте чудноват град с конструктор и фигурки от Лего, направете си паркинг или писта и др.
Още по темата:
Някой ден в дома ми ще е тихо…
7 съвета за това как да прекарате приятна ваканция заедно с децата си
Коментари