За поръчки: 0889 237 378 (от 9:30 до 16:30) Контакти
За поръчки: 0889 237 378 (от 9:30 до 16:30) Контакти
Аз съм родител на 2 момчета и съм била от другата страна – единият ми син беше тормозен от деца и в детската градина, и в училище. Ще се опитам да се поставя на вашето място и да предположа какво бих направила.
Издателство Клевър Бук е създадено през 2010 година, с много смелост и любов. Предметът на дейност е: Идея, илюстрация и дизайн на книги и игри за деца, книгоиздаване и дистрибуция. Организиране и провеждане на събития с деца.
Ние от КЛЕВЪР БУК разработихме, внедрихме и поддържаме система за управление на околната среда, покриваща изискванията на стандарт EN ISO 14001:2015. Използват се правила и процедури, за да осигурим правилното управление на аспектите на околната среда и въздействията от нашата дейност, да намалим и контролираме замърсяванията, за да постигнем очакванията си за непрекъснато подобрение.
Преди доста години имах в класа си един ученик, който също като вашия син не искаше да учи. Вместо това по три пъти в седмицата разглобяваше и сглобяваше стария москвич на баща си.
Не съм специалист, но съм родител от 13 години… пък то някак си неусетно ставаме „спецове” в куп неща.
Това, което мислим принципно с мъжа ми, е, че всяко нещо, когато е прекалено, е вредно! Всичко е добре, когато е с мярка, а каква е тази мярка, не е лошо всеки да се постарае сам да открие.
Да си лидер и да имаш лидерски умения, е нещо, което се учи. Това, че някои деца имат повече самоувереност от други, не ги прави автоматично лидери. Доказано е много пъти в човешката история, че всеки може да стане лидер. Като родител вие играете огромна роля в това, дали детето ви ще води, или ще следва в живота.
„Детето ми предпочита устройствата пред книгите. Какво да правя? Да ограничавам ли достъпа му до устройства? Те вредят ли му?“
Съвременните технологии се развиват изключително бързо – това, което е било модерно днес, ще е напълно остаряло утре. И всички тези джаджи успяват да омагьосат дори и най-малките деца със своите функции и приложение.
Всички ние активно използваме съвременните технологии и трудно можем да си представим живота си без устройства и интернет. Но в същото време непрекъснато се оплакваме, че децата сякаш потъват в онлайн света, с часове гледат клипчета и не излизат от социалните мрежи. Струва ни се, че интернет превзема времето им и те пропускат важни моменти от своето детство. Технологиите, както и всяка вещ, могат да причинят вреда, ако се използват неразумно. Добре е, вместо да забраняваме и отнемаме смартфона или таблета на детето си, да го научим да използва устройствата отговорно и да извлича полза от тях.
Психологът Майк Лири отговаря на въпроса за най-разпространените грешки на родителите, които могат да се отразят негативно на физическото здраве и психическото равновесие на децата.
Искам веднага да кажа, че с редки изключения всички тези грешки се правят с най-добри намерения. И по-точно родителите искрено смятат, че мислят за доброто на детето си. Но аз съм бил свидетел как след години на подобно възпитание се правят опити за самоубийство или дори убийство. Ето списъка на най-вредните родителски практики:
„Най-възрастното дете, с което съм работил, беше на 65 год. Тя имаше проблеми с майка ни – 93-годишен тиран, която постоянно я заплашваше и стресираше. Проблеми в отношенията може да има както с 3-месечно, така и със 17-годишно или дори 50-годишно дете. И обикновено тези проблеми не зависят от възрастта.“