За поръчки: 0889 237 378 (от 9:30 до 16:30) Контакти
За поръчки: 0889 237 378 (от 9:30 до 16:30) Контакти
Днес родителите много се безпокоят за бъдещия успех на децата си. Ранна подготовка за училище, кръжоци от 3-годишни, допълнителни уроци, писане на домашни, все по-сложни учебни програми – всичко това лека-полека води до намаляването на свободната игра в живота на децата ни. Възрастните смятат, че е по-полезно да се учи, отколкото да се губи време в игра.
Ето мнението на психолога Питър Грей.
Ако редовно се озовавате в ролята на семейния злодей и разбивате мечтите на децата си с една-единствена дума (мога ли да ям сладолед, вместо да вечерям? НЕ!), то най-вероятно ви е време да имате ДА ден. С няколко прости правила и много ентусиазъм можете да оставите децата си да се разпореждат и да решават какво ще се случва през деня. Ще бъдете изненадани от резултатите.
Моята 6-годишна дъщеря се върна у дома, след като беше на гости на баба си, с един особен блясък в очите: „Имам една идея!“.
„Мамо, гледах детско филмче и там едни деца си говориха, че са имали ДА ден! Това е един цял ден, в който родителите казват ДА на всичко, което поискат децата. Може ли да го направим? Може ли и ние да имаме ДА ден у дома?“
Едно изследване заключава, че няма никаква академична полза от домашните работи при децата в началните класове. Време ли е да ги забраним?
Това е един много стар дебат, участниците в който обикновено
Малко са онези от нашите редици, които не дават домашни. Всеки знае как учениците в час спят, как си играят с любимите играчки или трият пръсти върху светкащи екранчета. Да не изброявам онези, дето все гледат през прозореца, очаквайки да видят я леля си, или Халеевата комета, а един път Данчо каза, че почти забелязал летящото Спагетено чудовище.
Ако сте родител, вие добре познавате ужаса на вечерното писане на домашни. Но тъй като искате детето ви да успее в живота, продължавате да настоявате да го прави дори когато виждате, че е претоварено и изтощено.
Миналата седмица синът ми беше на занималня и попадна в една група с дете с аутизъм. Разбрах за това случайно, след като детето ми започна да се оплаква, че едно от момчетата хвърля разни неща и е доста буйно (все го замерва с камъни и се държи агресивно). По принцип бих подминала подобна ситуация (синът ми също не е с образцово поведение), но след като ми показа и следи от ухапване, отидох да разбера какво се случва.
Когато преди няколко години затварят училището пансион в село Гостилица, младата учителка Мариана не може да се примири и не иска… Не иска нейните ученици да са лишени от възможности, не може да приеме, че бедността ще е причината те да похабят талантите си и да не трупат знанията, и не вярва, че изход няма!
Всички мечтаем за времето, когато градините и училищата ще станат любимо място на децата ни. Но истината е, че родителите са ключов фактор, от който зависи как ще се развият отношенията на детето с детската градина и как то ще възприеме промяната в живота си. Добре е родителите да са подготвени за подводните камъни, които могат да ги очакват. Ето списък на 10-те най-разпространени родителски грешки, които описват как НЕ ТРЯБВА да се държим с детето и учителите.